Zapowiedź weekendowej trasy zespołu GARS

Tym razem mamy informację, która najbardziej powinna zainteresować naszych czytelników z północy kraju. Musihilation, jako jeden z patronów medialnych, ma przyjemność zaprosić fanów ciężkiego grania na mini trasę przedstawianego przez nas niedawno zespołu Gars.

Trójmiejski post-hardcorowy zespół Gars, po entuzjastycznych recenzjach wydanej w czerwcu 2011 debiutanckiej płyty Gdzie akcja rozwija się, którą mieliśmy przyjemność przedstawiać Wam również na Musihilation, rusza w weekendową trasę. Przez 3 dni odwiedzą Słupsk, Malbork i Gdynię, grając razem z zaprzyjaźnionymi zespołami. Pierwszego dnia scenę dzielić będą z gwiazdą awangardowego metalu z Nowej Zelandii – El Schlong, drugiego z bezkompromisowym, zimno falowym Diphergan z Gniewu oraz ostatniego ze stonerowym, gdyńskim Octopussy.

Weekendowy Tour Garsów!

30.09 Motor Pub Słupsk + EL SCHLONG (avant metal - Nowa Zelandia), wstęp 8zł

1.10 Nemrod Malbork + Diphergan (zimna fala Gniew), wstęp 8zł

2.10 Blues Club Gdynia + Octopussy (stoner Gdynia), wstęp 7zł

Przypomnijmy, że Gars to zespół tworzący muzykę łączącą ciemne, melancholijne melodie z ciężarem niskich, gitarowych dźwięków i niebanalnych, polskich tekstów. Nagrali muzykę do filmu Moondreamer i EPkę Numer Zero, a w czerwcu 2011 wydali debiutancką płytę Gdzie akcja rozwija się, która zbiera masę pozytywnych recenzji. Tak o płycie pisał na Musihilation nasz człowiek, Bounce: Polityczno-społeczne rozważania pojawiają się mniej więcej w połowie kompozycji zawartych na płycie. Druga połowa to teksty bardziej osobiste. (...)Wokalista doskonale sprawdza się zarówno w czystych partiach wokalnych, jak i w tych agresywnie wykrzyczanych, hardcore'owych. (...)W kwestii instrumentalnej, ogromne pochwały należą się właściwie wszystkim członkom zespołu – za kompozycje, które pomimo słyszalnych wpływów różnych znamienitych kapel, mają swój własny, odrębny styl. Samo wykonanie tychże również nie pozostawia złudzeń co do klasy muzyków.

Singlem z płyty został numer Świt Odysei, będący mocnym głosem w sprawie inwazji na Libię. Do utworu nakręcony został teledysk, który obejrzeć można poniżej:

Słów kilka także o pozostałych kapelach, które będą dzielić scenę z Garsami:

EL SCHLONG - Po raz drugi w Polsce, El Schlong czyli nowozelandzki zespół o odjechanej nazwie i mocnym metalowym brzmieniu z kobietą na wokalu i gitarze. To mieszanka thrashu, hardcoru i progresywnego, epickiego metalu wykraczająca poza ramy standardowego brzmienia. Pierwsza płyta, The Baddies Are Coming, zebrała entuzjastyczne recenzje na całym świecie.

Jak sami o sobie piszą: Tak, nasza nazwa jest głupia, i nie, nie przejmujemy się tym. Nazwa zespołu jest po prostu nazwą firmową jak Cadburys albo McDonalds. Nazwa nie wpływa ani odzwierciedla muzyki, którą gramy. To jest dla nas mało ważne. Tako rzecze gitarzystka/wokalistka Leah Hinton. To właśnie ona założyła El Schlong w Dunedin (Nowa Zelandia) w 2003 razem z muzykiem Nickiem Baldwinem, grającym na basie. Swój charakterystyczny styl i umiejętności szlifowali na studenckiej punkowo/metalowej scenie przed przeprowadzką do stolicy w 2005 roku. Wellington zobaczyło zmianę w stylu, który transformował z „dziwacznego i optymistycznego” do cięższego i bardziej złożonego. Skutkiem tego było również przybycie ich obecnego perkusisty Jordana Tredraya oraz rozstanie z pierwszym wokalistą. Podczas pracy nad ich debiutanckim albumem, połączonej z przeprowadzką na drugą stronę świata - do Londynu, trzech członków El Schlong rozdzieliło pomiędzy siebie wokalne obowiązki. Debiutancki album - The Baddies Are Coming - został nagrany w kwietniu 2008 i otrzymał bardzo dobre recenzje na całym świecie. Album zawiera szerokie muzyczne spektrum, przechodząc od metalu do dziwnych, niepokojących dźwięków oraz wszystkiego co możliwe pomiędzy nimi. Tak jak szatan w wannie zaskoczony przez włos łonowy na imbirowym mydle… Animowany wideoklip stworzony dla tytułowej piosenki zajął drugie miejsce w Handle the Jandle Music Video Awards w 2010. W sierpniu 2010 zapakowali swoje torby i wyruszyli z powrotem na południową półkulę na wyjątkowo owocną wycieczkę z powrotem do domu. Time/Place został nagrany w sierpniu 2010 w Nowej Zelandii. Jest to wielki krok naprzód w porównaniu do ich poprzedniego albumu i pokazuje rozwój muzyczny zespołu. Jest jednocześnie epicki i minimalny, gwałtowny i delikatny, przejmujący i ciężki.

Jaki właściwie gatunek muzyki grają ? Może awangardowy metal opisuje to najlepiej, ale by ich naprawdę usłyszeć, musisz wsłuchać się w siebie. A nazwa? Możesz ich kochać albo nienawidzić ale na pewno nigdy nie zapomnisz El Schlong…

DIPHERGAN - autentyczni i konsekwentni w swojej własnej post-punkowej, zimnofalowej muzycznej drodze, którą określają mianem "trochę inaczej". Stąd też wziął się tytuł debiutanckiej płyty wydanej przez zespół własnym sumptem w 2009r. Zespół pochodzący z Gniewa istniał już w latach 1997-98, ale za nowy początek uznają rok 2006, kiedy to ustabilizował się jego skład, dzięki rezygnacji z życia na emigracji jednego z jego członków. Mocne bezkompromisowe, transowe brzmienie, przywodzące na myśl zarówno klasykę hardcore-punk jak i np. zespół Tool, a także polskie teksty o podporządkowywaniu się zastanemu narzuconemu porządkowi, wierze w szklany ekran i czerpaniu radości ze spędzania wolnego czasu w supermarketach wyróżniają ten zespół na pomorskiej scenie. Sami o sobie mówią, że jako zwyczajni ludzie grają prostą muzykę, która odzwierciedla emocje, które w nich tkwią.

OCTOPUSSY - Trójmiejski zespół rockowy łączący brzmienia rock’n’roll, stoner, blues. Pięciu chłopaków zainspirowanych tytułem filmu o Jamesie Bondzie, stworzyło grupę, w której odbijają się echa klimatu południa USA oraz rozległych terenów pustynnych. W ich muzyce nie ma jednoznacznego przekazu, dla nich natomiast liczy się melodia i rock’n’roll.

więcej o zespołach można dowiedzieć się z ich stron oficjalnych, oraz profili na portalach społecznościowych, do odwiedzenia których zapraszamy:

profil zespołu El Schlong na Myspace

profil zespołu Diphergan na Myspace

profil zespołu Octopussy na Facebooku

Informacje zawarte w artykule pochodzą ze źródeł własnych oraz z materiałów prasowych dostarczonych przez zespoły, za przysłanie których dziękujemy.

Komentarze